Zespół zawiązał się w lipcu 2019 roku. Sygnałem do tego była potrzeba stworzenia nowej – alternatywnej drogi muzycznej.
Monday Chili Friday to 6 osób aktywnie związanych z lubelską sceną muzyczną. Połączyła nas muzyka. Jesteśmy grupą przyjaciół znających się od dawna.  Do tej pory muzykowaliśmy razem lub osobno w różnych składach i rozmaitych konfiguracjach stylistycznych. Gramy na żywo przede wszystkim własne kompozycje, ale nie tylko. Przypominamy największe przeboje muzyki popularnej i rockowej z Polski i ze świata. Odświeżamy zapomniane muzyczne perełki z przełomu wieków. Gramy koncerty na dużych scenach, ale nie stronimy od małych klubów i kameralnych – zamkniętych imprez.
Zapraszamy do współpracy.
Kombinat muzyczny MONDAY CHILI FRIDAY tworzą:
Piotr KUDŁATY Mariański
Wokal, gitara akustyczna

Koneser dobrej whisky i muzycznych spotkań. Organizator grillowanych Wieczorów Piątkowych połączonych z degustacją wszelkiej maści wiktuałów i przeglądem nowości koncertowych ze świata. Człowiek, mecenas, filantrop. Śpiewa bo umie, chce i może.

Maciej FREEDOTS Machulak
Instrumenty klawiszowe

Z wykształcenia artysta, a z zamiłowania muzykant. Udziela się w różnych projektach muzycznych głównie jako klawiszowiec. Perfekcjonista w każdym calu przez co trudno go zadowolić nie tylko muzycznie. Prywatnie bardzo szczęśliwy człowiek – znawca wina, tańca i śpiewu.

Ryszard RICHIE Bereza
Gitary

Ekstrawertyczny introwertyk. Choleryczny melancholik. Zdecydowanie za dużo myśli, choć nic jeszcze nie wymyślił. Natchniony pianista, który potrafi grać jedynie na gitarze za to w dość prymitywny sposób.

Karol SALWA Salwerowicz
Bass

Niespełniony gitarzysta i pianista. Poszedł w minimalizm i cztery struny mu wystarczają – czasem nawet o dwie za dużo. Twierdzi, że umie poplumkać trochę…  ale żeby to było równo i z perkusistą to już  niekoniecznie. Prywatnie lubi dobre kraftowe piwo i Red Hot Chili Peppers.

Wiesław WIECHO Szajewski
Gitary

Na co dzień produkuje nowoczesny, mocarny i gniewny metal w zespole MASZYNA i udziela się w grupie DYM. Miłośnik jednośladów, rekonstruktor okresu przeworskiego, w którym występuje jako Wojownik. Skryty wielbiciel melodyjnych solówek i funkujących rytmów. Prawdziwy Tata, Mąż, Polak – Człowiek!

Paweł ZYCHO Zych
Perkusja

Jeden z najlepszych perkusistów w zespole, już nie techniczny, jeszcze nie muzyk, wszechstronnie uzdolniony – gra za szybko jak również za wolno, jedyny i niepowtarzalny !!!